Про особливості організації навчання учнів з числа внутрішньо переміщених осіб

Дата: 15.03.2022 09:03

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 06.03.2022 №1/3371-22 „Про організацію освітнього процесу” учні з числа внутрішньо переміщених осіб можуть тимчасово відвідувати заклади загальної середньої освіти за місцем тимчасового перебування. Зарахування учнів з числа внутрішньо переміщених дітей відбувається на підставі наказу керівника закладу загальної середньої освіти про зарахування на тимчасове відвідування закладу, підставою для видачі такого наказу є заява одного з батьків (або осіб, що їх заміняють). Що стосується обліку таких дітей,  вносити учнів з числа внутрішньо переміщених осіб до основного спискового складу є недоцільним, оскільки вони обліковані в інших закладах освіти. Навчальні досягнення таких учнів рекомендовано облікувати в окремих журналах для видачі їм (за вимогою) витягу з оцінками для пред’явлення в заклад освіти за постійним місцем проживання. Що стосується учнів випускних класів, яким необхідні документи про базову середню та повну загальну середню освіту і, які не матимуть можливості повернутися до закладів загальної середньої освіти в яких навчалися, то у разі відповідного звернення, можна організувати для них навчання за екстернатною формою відповідно до Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти від 12.01.2016 (зі змінами).